Природознавство 5 клас

 

Водне середовище життя - 22.03.2021






Домашнє завдання: параграф 41



Грунтове середовище життя - 23.03.2021

Хоча ґрунт — пухкий верхній шар земної поверхні, проте ґрунтове середовище більш щільне, ніж назем-но-повітряне і водне. Тут не побіжиш, не полетиш, не попливеш, у ньому практично відсутнє сонячне світло та значно менше кисню, ніж у наземно-повітряному середовищі.

До основних чинників, що роблять ґрунт середовищем життя багатьох організмів, належать: вологість, температура, повітря, що заповнює порожнини між грудочками ґрунту, наявність органічних і неорганічних речовин.



Домашнє завдання: параграф 42, інформація про мешканців грунтового середовища


Вплив на організм чинників живої природи - 05.04.21

Ми з вами з'ясували, що на планеті не існує організмів, життя яких би не залежало від навколишнього середовища, тобто кожен організм відчуває на собі вплив довкілля і сам певною мірою впливає на довкілля.
Жива природа представлена розмаїттям живих істот. Вони різні за розмірами, способами життя і поведінкою, пристосуванням до різних умов і до різних середовищ життя. Тварини та рослини займають на Землі всі середовища існування, які можливі: водне, наземно-повітряне, ґрунт. Кожний організм населяє певну територію, на якій знаходить умови, що відповідають його вимогам до життя. Пристосування організмів до середовища називають адаптацією.
У природних умовах кожен організм живе не ізольовано, тобто сам по собі, а перебуває у взаємозв'язках з іншими живими організмами. Зумовлює вплив на всі організми або лише на кілька з них, що існують на певній території. Організми вступають один з одним у певні зв'язки, які можуть бути корисними, шкідливими або нейтральними. Зв'язки між організмами — необхідна умова існування.



Домашнє завдання: параграф 43.



Екосистеми - 06.04. та 08.04.21

Опрацювати параграфи 43, 44 ( конспект)



Намалювати 2 ланцюги живлення (пасовищний та детритний).  Виконане завдання відіслати на пошту alina.rishko.99@gmail.com


Підсумковий урок " Планета Земля як середовище життя" - 12.04.21




Планета Земля як середовище життя організмів - 13.04.21 та 15.04.21 (асинхронно)

Виконати ст 60 - 64 в робочому зошиті. Відіслати на пошту або вайбер.



Людина - частина природи. Зв'язок людини з природою - 19.04.21


Домашнє завдання: параграф 45, таблиця зміни природи.


Екологічні проблеми та їх розв'язування - 20.04 та 22.04.21 (асинхронно)

Перегляд відео:

Зробити конспект за допомогою відео та параграфа 45,46.


Дискусія: Чи не перетвориться Земля на пустелю? - 26.04.21


Домашнє завдання: почати підготовку до навчального проєкту " Смітити не можна - переробляти".



Охорона природи. Червона книга( 5Б) - 06.05.21 (асинхронно)

Зробити конспект:
Учені світу працюють над поліпшенням стану навколишнього природного середовища. Вони вивчають екосистеми в особливо забруднених місцевостях, виявляють вплив природних чинників і господарської діяльності людини на середовище життя організмів, визначають шляхи поліпшення умов існування живих істот. Міжнародне співробітництво з охорони природи виявляється у створенні таких організацій, як Грінпіс (перекладається як «Зелений світ»), Міжнародну спілку охорони природи і природних ресурсів, міжнародних фондів охорони природи та інші .

В Україні охороною природи опікуються спеціальні організації та установи, видано укази про охорону повітря, води, ґрунту, створено Червону книгу України - природоохоронний документ державного значення. Книга складається з двох частин - Тваринний і Рослинний світ.

Червону книгу України називають книгою тривоги і надії тому, що вона містить відомості про рідкісні та зникаючі види тварин, рослин і грибів, поради щодо збільшення їх чисельності на українській землі.

До Червоної книги України щонайперше потрапляють види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення. Їх називають зникаючими, або вимираючими. Серед рослин такими є підсніжник білосніжний, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички та інші. До цього переліку входять усі види ковили - рослини, яка з давніх-давен була окрасою українських степів. Та розорюванням степів і випасанням худоби людина прирекла ковилу на вимирання.

До Червоної книги України занесено також організми, які мешкають лише в України і лише на певній її території. Тому наша держава несе відповідальність за їхнє збереження перед усією планетою. Таким видом є тюльпан скіфський, що зростає в заповіднику «Асканія-Нова» на Херсонщині.

В Україні існують закони, за якими рослини і тварини, занесені до Червоної книги, підлягають особливій охороні на всій території держави. Ці закони визначають шляхи охорони та відтворення рідкісних видів. Це, зокрема, заборона або обмежене їх використання, створення сприятливих умов для утримання й розведення рідкісних видів (у зоопарках, ботанічних садах, розплідниках), здійснення наукових досліджень з метою охорони і відтворення організмів, занесених до Червоної книги.




Комментарии