Географія 10 клас

 США: економіко-географічне положення, природно-ресурсний потенціал, населення - 24.03.2021

Офіційна назва - Сполучені Штати Америки (США) - United States of America (USA).

Форма правління – президентська республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів.

Державний устрій - федеративна республіка, 50 штатів (state) і 1 федеральний округ. Штати поділяються на округи (county and parish)

Територія - 9 373 тис. кв. км.

Населення - 330 662 682 осіб (01.02.2019 р. ).

Столиця - місто Вашингтон (Washington), округ Колумбія (572 тис. жителів на 2000 р. )

Найбільші міста - Нью-Йорк, Лос-Анджелес (Каліфорнія), Чикаго (Іллінойс), Хьюстон (Техас), Філадельфія (Пенсільванія).

Офіційна мова - англійська.

Грошова одиниця – долар.



Домашнє завдання: опрацювати параграф; інформація про технополіси США.


США: ГОСПОДАРСТВО - 05.04.21





У ВНП США 2% доводиться на первинний сектор (сільське і лісове господарство, рибальство), 29% на вторинний сектор (промисловість і будівництво), 69% на третинний сектор (сфера послуг). Слід зазначити, що поділ за секторами вельми умовний, іноді в первинний сектор включають видобувну промисловість. Однак настільки низькі частки сільського господарства і видобувної промисловості зовсім не означають, що вони слабко розвинені або не мають великого значення для країни. Навпаки, за розмірами їх продукції США стоять на одному з перших місць у світі. Вони не тільки забезпечують своє населення продуктами харчування, але і мають значний надлишок для вивезення за кордон.

Домашнє завдання: опрацювати праграф.


Канада - 07.04.21 (асинхронно)

Опрацювати матеріал (конспект):

Столиця — Оттава (понад 1 млн осіб).

• Площа — 9984,6 тис. км2 млн км2.

• Офіційна назва - Канада

• Населення - 35,6 млн осіб (на 2017 р.). Середня густота населення — майже 4 особи/км2. Канада належить до найменш заселених держав світу. 81% складає міське населення.

• Мова— англійська та французька

• Форма державного правління - держава у складі Співдружності

• Форма державного устрою - федеративна держава

• Адміністративний поділ - 10 провінцій і 3 федеральні території

• Найбільші міста - Торонто, Монреаль, Ванкувер, Оттава, Калгарі

•  Грошова одиниця — канадський долар.

• ВВП на душу населення -42 210 дол. (2017 р.)


Промисловість:


Економіка Канади:




Користуючись тематичними картами, матеріалами підручника, складіть комплексну характеристику природо – ресурсного потенціалу країни. З’ясуйте, які корисні копалини почали видобувати в Канаді в 21 столітті (відіслати на пошту або viber).



Бразилія - 14.04.21
 
Домашнє завдання: опрацювати параграф, інформація про економічні зв'язки  Бразилії з Україною.



Узагальнення та систематизація знань - 19.04.2021

Закріпленння знань з теми "Країни Північної Америки". 



Африка - 21.04.21 (асинхронно)


Зробити конспект по темі.


Майже всі африканські держави в минулому були європейськими колоніями. Зараз на континенті 53 держави і п’ять територій (острови в Атлантичному та Індійському океані).

Більшість країн — республіки з унітарним територіальним устроєм. Монархіями є Марокко, Лесото, Свазіленд; країни у складі співдружності: Сьєрра-Леоне, Кенія, Уганда, Танзанія, Замбія, Малаві, Ботсвана, Лесото, Маврикій. Федеративний устрій мають Південна Африка, Ефіопія та Нігерія.

Територіальна нерівномірність економічного розвитку країн Африки визначається декількома чинниками: природні умови та ресурси, географічне положення, ефективність управління державою, рівень корупції, освіти та культури населення, військові конфлікти, тероризм, національні традиції.

У кожному із субрегіонів Африки є як найвідсталіші країни, так і ті, що демонструють повільний розвиток економіки. Найбільш потужно розвиваються регіони Північної та Південної Африки. Найнижчий рівень економічного розвитку характерний для субрегіону Центральна Африка.

У міжнародному поділі праці країни Африки посідають місце постачальників на світовий ринок продукції гірничодобувної промисловості (переважно рудної та паливної сировини) і продукції тропічного сільського господарства, переважно рослинництва.

На міжнародному ринку товарів і послуг африканські країни й Україна не є конкурентами, що створює підґрунтя для подальшого розвитку відносин: торговельно-економічних і науково-технічних зв’язків, військово-технічного співробітництва. Крім того, Україна бере активну участь в операціях ООН щодо підтримання миру на цьому континенті.


Природні ресурси і умови Африки - 28.04.21

Ви знаєте, що значну роль в економічному розвитку регіонів, країн та їх міжнародній спеціалізації відіграють особливості їх природних умов, забезпеченість різними видами природних ресурсів, кількість та якість трудових ресурсів. Ви дослідили зазначені складові всіх інших регіонів світу. Тепер настав час дізнатися про природні та соціально-демографічні передумови розвитку африканського регіону.




Контрольна робота - 04.05.21

Код доступу 6628691

Комментарии